Довідка про завершення 2021-2022 н.р.

Дата: 5 липня 2022 о 20:28

про завершення 2021-2022 навчального року

Бориславського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 4  ім. С. Коваліва

У 2021-2022 н.р. роботу закладу було спрямовано на виконання завдань Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Указу Президента України «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні», положень Національної доктрини розвитку освіти, Положення про загальноосвітній навчальний заклад, реалізацію комплексної програми розвитку освіти та іншого.

Першочерговим завданням навчального закладу є задоволення потреб населення території обслуговування, їх національно-культурних, національно-освітніх прав і запитів.

Ці потреби задовольняє, переважно, сформована мережа навчального закладу.

Згідно наказу МОН України від 01.04.2022 р. № 290 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо питань завершення 2021-2022 н.р.» в умовах воєнного стану забезпечення виконання освітніх та навчальних програм, навчального плану відбулося через ущільнення навчального матеріалу, додаткових консультацій із використання технологій дистанційного навчання. Педагогічні працівники переглянули і проаналізували свої плани і програми та ущільнили їх для забезпечення виконання Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1392. Здійснили підсумкове річне оцінювання результатів навчання учнів, враховуючи результати оцінювання з використанням технологій дистанційного навчання за ІІ семестр.

Кінець навчального року для школи – це відповідальний період систематизації та підбиття підсумків усього зробленого за рік. Навчальний рік закінчили 12 класів І рівня з кількістю учнів 351. Випущено з 4 класу 83 учні. В основній школі 5-9 класах (14 класів) закінчили школу 392 учні та 95 учнів старшої школи.

В школі ведеться навчання з поглибленим вивченням англ. мови (7кл., 8кл.), математики (5 кл., 8 кл.), профіль навчання – математика (11 кл.). Це дає можливість учням поглибити свої знання, випробувати себе, а в 11 класі підготуватись до здачі ЗНО з математики (чи тестування на сьогоднішній час).

Відповідно до чинного Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах у школі організували індивідуальне навчання: 4 учні з 5, 8, 11 класів. Маємо в школі й інклюзивні класи: 5-Б, 6-А, 8-В, 9-В.

На кінець навчального року заклад на відмінно закінчило: 5-9 кл. – 38 учнів, 10 учнів старшої школи (з них 5 Золотих медалей). Такі результати підтверджують підвищення рівня результативності у порівнянні з І семестром. Але ще 51 учень за рік оцінений на початковий рівень (1 оцінка – 17 учнів, 2 і більше – 34 учні).

РЕКОМЕНДУЮ:

1. Спрямувати спільну роботу педагогічного колективу та кожного вчителя зокрема над підвищенням рівня якості освіти, удосконалення професіоналізму, підготовкою випускників до життя в швидкоплинних змінах соціокультурних умов і професійної діяльності.

2. Запроваджувати курси за вибором, спецкурси для до профільного та профільного навчання, індивідуальних занять, курсів за вибором.

3. Учителям-предметникам:

• Продовжити роботу щодо якісної підготовки учнів до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні, підвищенні середнього балу атестатів та свідоцтв випускників школи.
  • Працювати над удосконаленням уроку як засобу розвитку творчої особистості учня, підвищення рівня ефективності уроку, використання на уроці активних методів навчання, що є підґрунтям формування компетентностей учнів.

4. Використовувати педагогами або групами педагогів ресурсів освітніх сайтів, центрів; брати участь в Інтернет-конференціях, чатах з метою обговорення важливих питань викладання предметів.

5. Заступнику директора з НВР Маряк О.Д. проводити педагогічну діагностику, педагогічний аналіз, контрольні корекцію навчально-виховного процесу, впроваджувати в управління моніторингових досліджень, компетентнісного підходу.

6. Психологічній службі поглиблено вивчати проблеми наступності навчання в школі ІІ-ІІІ ступенів, адаптації учнів 5-х класів до навчання.

16.06.2022 року

Довідку підготувала заступник директора з НВР Оксана Маряк