Успішна апробація авторської профілактичної програми

Date: 25 листопада 2022 о 12:15, Refreshed 11 грудня 2022 о 21:32
94 view

Протягом червня – листопада 2022 року профілактична програма «Казкотерапія як інтегрований напрямок профілактики страхів і тривожності в дітей» (автор-укладач Старовойтова В.М., практичний психолог) пройшла успішну апробацію в роботі з дітьми початкової школи нашого освітнього закладу.

Профілактичну програму упорядковано задля ефективної психологічної допомоги дітям з метою профілактики виникнення різних видів страхів і тривожних станів.

Заняття з казкотерапії сприяють збереженню і зміцненню психічного здоров’я, профілактиці тривожності, виникненні страхів, розвитку позитивних емоцій, добрих почуттів. Використання даних занять на практиці сприяють розвитку творчої активності особистості, формуванню життєвої компетентності, зміцненню фізичного й психічного здоров’я дітей, реалізації власного особистісного потенціалу. У кожному занятті представлено техніки, які допомагають переключити увагу, знизити рівень тривожності, стабілізувати психоемоційний стан.

Віра Старовойтова використала казкову форму для корекції емоційних порушень і вдосконалення взаємостосунків учнів молодшого шкільного віку з навколишнім світом. Вдало поєднала різноманітні методологічні, педагогічні, лінгвістичні, психотерапевтичні прийоми в єдиний казковий контекст.

Особливістю роботи з дітьми за допомогою казкотерапевтичних методів є зосередження не на недоліках, а на сильних сторонах дитини. Отже, робота проводиться не зі страхом, а з особистісними відносинами, напрацюванням нових ролей та пошуками ресурсів.

Не всі діти одразу  брали участь у заняттях. Деякі з них спочатку спостерігали збоку за тим, що відбувається, і лише згодом у них виникло бажання самим брати участь у цікавому видовищі.

Для психічного здоров’я необхідна збалансованість емоцій, тому для практичного психолога було важливо навчити учнів не боятися негативних емоцій, які обов’язково виникатимуть у житті, тому що неможливо уявити собі будь-яку діяльність без труднощів, помилок та невдач.

Отже, розроблена та апробована Вірою Старовойтовою профілактична програма сприяє не тільки запобіганню та подоланню дитячих страхів, а й розвитку емоційної стабільності, відіграє важливу роль у всебічному розвитку особистості.

Comments:
Only authorized users can leave comments.